AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

Distribuiţi | 
 

 Attchaments photoshop crazy efect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
windows.XP
Senior
Senior
windows.XP

Sex : masculin
Mesaje Mesaje : 279
Data de inscriere Data de inscriere : 25/02/2011
Varsta Varsta : 25
Localizare Localizare : md/Cricova
Distractii Distractii : fotball!

Attchaments photoshop crazy efect Empty
MesajSubiect: Attchaments photoshop crazy efect   Attchaments photoshop crazy efect EmptyDum Feb 27, 2011 6:43 am

Azi vom invata cum sa facem un efect (ceva gen tribal ) folosind doar filtrul ripple si blending mode-ul difference.
Are cam multi pasi , dar rezutatul este pe masura.
1.Deschidem un document 500x500 ,cu background alb.(file->new->alegeti 500x500 , iar la background contents , alegeti white ).
2.Alegem un brush (B) cu setarile urmatoare : hardness 0% ,master diameter cam la 80px , opacity 100% si flow 100% :
(46.41K)
Number of downloads: 24
(74.85K)
Number of downloads: 2
(64.91K)
Number of downloads: 1
(89.2K)
Number of downloads: 2
6.Repetam pasii de mai sus , punand tot puncte , astfel incat sa nu mai ramana decat putin spatiu gol. Eu am mai folosit galben (fffc00) , portocaliu (ff8a00) , albastru (2400ff) si mov - spre albastru (d200ff) , defapt puteti sa folositi cate culori vreti .Dupa acest pas , mie mi-a iesit cam asa :
(113.33K)
Number of downloads: 3
7.Acum selectam primul layer , si mergem la filter->distort->ripple ,la amount dam 999% si la size medium.Dupa ce am dat OK , selectam fiecare layer in parte si dam ctrl-f , pentru a se repeta filtrul pe fiecare layer.
(229.27K)
Number of downloads: 6
8.Acum dam "merge" la toate layerele , pentru ca le vom folosi defapt ca background .Ca sa facem asta , selectam toate layerele , dam click dreapta si dam merge layers.
9.Facem un layer nou , si , tot cu brushul cu setarile de mai sus facem ... niste forme , linii curbe , drepte , cum vreti , astfel incat sa acopere parti din imagine , si dam din nou ctrl-f , pentru efectul ripple.
Eu am facut cam asa :
(196.72K)
Number of downloads: 1
10.Repetam pasii ,folosind culori diferite , astfel incat imaginea sa fie acoperita in totalitate.Eu am mai folosit rosu , mov , verde si albastru.
11.Selectam fiecare layer in parte , si alegem de la blending mode Difference.
(73.18K)
Number of downloads: 4
12.Pana acum cam asta e rezultatul meu :
(225.57K)
Number of downloads: 5
13.Acum facem un layer nou ,alegem Gradient Tool (G) si alegem gradientul Spectrum.
(133.05K)
Number of downloads: 4.Ducem cursorul in partea de jos a imaginii , si tinand apasat Shift , il ducem pana in partea de sus.Apasam din nou ctrl-f , si setam layerul pe Difference.

Ca alternativa , dupa pasul 11 , dam "merge" tuturor layerelor cu formele , si setam layerul obtinut tot pe Difference.Prin metoda aceasta , va capata mai mult contrast.
Asa arata la mine :
(284.63K)
Number of downloads: 9
Dupa asta , repetam pasul 13 , iar la mine arata asa :
(299.38K)
Number of downloads: 49 -> combinatiile de culori sunt mai "indraznete" .

Cam asta e tutorialul , e un mod de a folosi aproape toate culorile intr-o imagine , eu l-am facut cand aveam nevoie de un wallpaper pentru telefon , si pot sa zic ca arata destul de bine pe ecranul lui , sper sa va fie de folos si voua .
Sus In jos
Avatar Robotel
Doresti Reclama Ta Aici? Apasa aici la cel mai mic pret!
Attchaments photoshop crazy efect Spacer
 

Attchaments photoshop crazy efect

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 

 Subiecte similare

-
» Efect text foc
» Efect Fierbinte
» Efect de evidentiat un om sau un animal ETC..
» Online Photoshop Editor
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Attchaments photoshop crazy efect Ps10 ::   :: Attchaments photoshop crazy efect 14t0781Tutoriale-
Attchaments photoshop crazy efect Partne10

xDmGPROAIMImage hosted by servimg.comUnrealGamers.orghttp://fg-z.ace.stShareImageAttchaments photoshop crazy efect 280ux4wDjTorinoCsGlobal4um, un forum despre orice
Comunitatea FreakCs.CoM4en3rgYIstetii
creează un forum | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente